20 december 2024

Liveday x Ettan – Nu är vi officiellt ett lag!

Ettanfotboll och Liveday inleder samarbete. Liveday är nästa generations evenemangsplattform med allt inkluderat i ett enda system. Deras unika biljettsystem hjälper idrottsklubbar att kombinera försäljning av biljetter med kiosk, merchandise och restaurang - allt i samma checkout.

- Vi är otroligt stolta över att ha signerat ett längre ramavtal med Ettanfotboll – ligan som med två serier, Ettan Norra och Ettan Södra, står för en central del av svensk fotbolls utveckling, säger Robin Lundgren, VD på Liveday.

Jimmy Fors, Verksamhetschef på Ettanfotboll, säger:

- Vi har gjort en större utvärdering av flera leverantörer under en längre tid. Det känns därför spännande, roligt och framför allt genomarbetat att vi nu landat i ett RAM-avtal med Liveday. Liveday är ett användarvänligt och modernt verktyg och för Ettanfotboll och våra föreningar känns enkelheten i deras CRM särskilt tilltalande. Det kommer förse föreningarna med helt nya möjligheter att få insikter om sina intressenter samtidigt som de enkelt ökar sin kommunikation till dem. Vi ser fram emot att få börja jobba tillsammans.

Läs mer om Liveday: https://liveday.se/sv

Dela

FLER NYHETER

19 februari 2025
Team TG är tillbaka för en ny sejour i Ettan. Denna gång för att bygga långsiktigt och etablera sig som klubb.
18 februari 2025
Kommentarerna haglade in när Ettanfotboll publicerade inlägget ”Vem blir årets värvning?”.
14 februari 2025
Ettanfotboll har ingått ett samarbete med organisationen Aldrig Ensam.
VISA ALLA NYHETER
Share by: