FC Linköping City

Grundad 2013

Stad Linköping

Hemmaarena Linköping Arena

Webbsida

Lägg till matcher i kalender

Sat 3 Apr 16:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

0 : 4

(0 : 2)

VIF

Vänersborgs IF

Sat 10 Apr 14:00 | Tornvallen, Stångby konstgräs SLUT

TIF

Torns IF

2 : 0

(1 : 0)

FCLC

FC Linköping City

Sat 17 Apr 16:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

1 : 3

(0 : 2)

UBK

Utsiktens BK

Sat 24 Apr 13:00 | Lindevi IP Konstgräs SLUT

LGIF

Lindome GIF

3 : 2

(3 : 2)

FCLC

FC Linköping City

Sat 1 May 16:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

1 : 5

(1 : 2)

ÖFF

Österlen FF

Sun 9 May 13:00 | Valhalla Konstgräs SLUT

QFIF

Qviding FIF

3 : 1

(1 : 1)

FCLC

FC Linköping City

Sat 15 May 16:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

1 : 1

(0 : 1)

LSK

Ljungskile SK

Sat 22 May 16:00 | Edsborgs IP A-plan SLUT

FCT

FC Trollhättan

3 : 0

(2 : 0)

FCLC

FC Linköping City

Wed 2 Jun 19:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

2 : 2

(1 : 2)

ÅFF

Åtvidabergs FF

Sun 6 Jun 15:00 | Klostergårdens IP, Centrumplan SLUT

LBK

Lunds BK

5 : 1

(4 : 1)

FCLC

FC Linköping City

Sat 12 Jun 13:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

2 : 4

(1 : 2)

TIF

Tvååkers IF

Sat 19 Jun 16:00 | Rosenlunds IP, Jkpg 1 SLUT

AIK

Assyriska IK

1 : 2

(0 : 1)

FCLC

FC Linköping City

Sun 27 Jun 14:00 | Linköping Arena SLUT

FCLC

FC Linköping City

1 : 2

(0 : 1)

IFK M

IFK Malmö FK

Sat 3 Jul 16:00 | Arena Oskarshamn SLUT

OAIK

Oskarshamns AIK

2 : 1

(2 : 1)

FCLC

FC Linköping City

Sat 10 Jul 16:00 | Södermalms IP SLUT

SAIK

Skövde AIK

5 : 0

(3 : 0)

FCLC

FC Linköping City

Sat 14 Aug 13:00 | Linköping Arena

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

LGIF

Lindome GIF

Sat 21 Aug 16:00 | Övrevi A

TIF

Tvååkers IF

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sat 28 Aug 15:00 | Linköping Arena

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

LBK

Lunds BK

Sat 4 Sep 16:00 | Skillinge IP

ÖFF

Österlen FF

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sat 11 Sep 16:00 | Linköping Arena

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

AIK

Assyriska IK

Sat 18 Sep 16:00 |

VIF

Vänersborgs IF

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sat 25 Sep 15:00 |

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

QFIF

Qviding FIF

Sat 2 Oct 16:00 |

UBK

Utsiktens BK

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sat 9 Oct 16:00 |

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

OAIK

Oskarshamns AIK

Sat 16 Oct 16:00 |

ÅFF

Åtvidabergs FF

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sun 24 Oct 15:00 |

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

FCT

FC Trollhättan

Sat 30 Oct 15:00 |

LSK

Ljungskile SK

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sun 7 Nov 15:00 |

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

TIF

Torns IF

Sun 14 Nov 14:00 |

IFK M

IFK Malmö FK

- : -

(- : -)

FCLC

FC Linköping City

Sat 20 Nov 13:30 |

FCLC

FC Linköping City

- : -

(- : -)

SAIK

Skövde AIK

Sportexpressen play

Se alla FC Linköping City
matcher på
Sportexpressen play

Registrera dig här