I samarbete med Elitefootball.com ger vi er här på Ettanfotboll.se de senaste övergångarna och kontraktsförlängningarna inom Division Ett fotbollen. 

 

Silly Season MINDRE

 

 

 

 

 

 

 

 

Övergångar

2 april

Danny Uchechi, AFC United – Dalkurd FF

Ludwig Torkelsson, Utsiktens BK – Jonsereds IF

Kushtrim Maholli, IS Halmia – Östsiden IL

1 april

Omar Eddahri, Kontaktslös – AFC United

Husein Aly, Valsta Syrianska IK – Huddinge IF

Simon Strand, Kontraktslös – Huddinge IF

31 mars

Peter Micic, AFC United – Nyköpings BIS

30 mars

Yosif Ayuba, Kontraktslös – Skellefteå FF

29 mars

Dennis Hansson, Västerås SK – Bosniska SK (lån)

Christian Eissele, Kontraktslös – IK Brage

28 mars

Ardijon Berbatovci, Valsta Syrianska IK – Dalkurd FF

27 mars

Henrik Castegren, IFK Norrköping (Ungdom) – IF Sylvia (lån)

Adnan Kojic, IFK Norrköping (Ungdom) – IF Sylvia (lån)

Jonatan Lundin, IFK Norrköping (Ungdom) – IF Sylvia (lån)

Philip Fransson, Lindö FF – IF Sylvia 

Vaughan Miller, Kontraktslös – Motala AIF 

Patrik Adamczyk, IK Oddevold – Grebbestads IF

Frantz Pangop – Kontraktslös – Örgryte IS

26 mars

Reggie Lambe, FC Toronto – Nyköpings BIS

21 mars

Robin Ingvarsson, Kontraktslös – Örgryte IS

Timmy Österling, Vagnhärad SK – Nyköpings BIS

André Möllestam, Kontraktslös – Kristianstads FF

19 mars

Jonas Olsson, AIK – IK Frej Täby (lån)

Joacim Hake, Torslanda IK – IK Oddevold

18 mars

Rasmus Fries, Västerås SK – Kontraktslös

16 mars

Jason Grannum, Trelleborgs FF – FC Helsingör

14 mars

Tommy Lycén, Utsiktens BK – Västra Frölunda IF

Christofer Bengtsson, Örgryte IS – Västra Frölunda IF

Sebastian Jaconelli, IK Oddevold – IFK Uddevalla

Matthew Whatley, AFC United – Valsta Syrianska IK 

Victor Eriksson, Rotebro IS FF – Valsta Syrianska  IK 

Stavros Kalpakidis, Blue Hill KF – Valsta Syrianska IK

12 mars

Aydin Ünsal, Assyriska FF – Vasalunds IF

Mohammed Kamanor, Kontraktslös – Umeå FC

Lansana Kamara, Kontraktslös – Umeå FC 

David Gutierrez Arvidsson, IFK Göteborg – Utsiktens BK

11 mars

Miguel Cordova Rozas, Valsta Syrianska IK – IF Vina del Mar

Robin Kacaniklic, Kristianstads FF – Örgryte IS

10 mars

Ljeutrim Makolli, Kontraktslös – Valsta Syrianska IK

8 mars

Riki Cakic, IF Sylvia – IK Sleipner

7 mars

Egzon Sekiraca, Malmö FF – Kristianstads FF (lån)

Albert Ejupi, Sölvesborgs GIF – Kristianstads FF

Henrik Palmersjö, IK Oddevold – Grebbestads IF

6 mars

Freddy Borg, Kontraktslös – Trelleborgs FF

Ismael Fonjah, Torslanda IK – Norrby IF

Achille Champion, UC Santa Barbara – Norrby IF

Eric Undhammar, Lunds BK – Torns IF

Marcus Haglind-Sangre, Malmö FF – Motala AIF

5 mars

Fabian Gustafsson, Kristianstads FF – FC Höllviken

4 mars

Petter Thelin, Malmö FF – Skellefteå FF (lån)

Richard Spong, Gais – IK Frej Täby

3 mars

Viktor Hansson, Östersunds FK – Motala AIF 

1 mars 

Filip Rogic, Östersunds FK – AFC United (lån)

28 februari

Andreas Grahm, Ängelholms FF – Kristianstads FF

27 februari

Mårten Andersson, Vinbergs IF – IS Halmia

Kevin Angleborn, Hammarby IF – Vasalunds IF

25 februari

Josh Bragg, Sandviks IF – Umeå FC

Erik Figueroa, Hammarby IF – Vasalunds IF

Daniel Andersson, Selånger FK – IFK Luleå

Philip Andersson, AIK (U19) – Vasalunds IF

24 februari

Saman Ghoddos, Trelleborgs FF – Syrianska FC

Simon Petkovski, Qviding FIF – Torslanda IK

22 februari

Prince Eboagwu, IK Brage – Syrianska Kerburan IF

Adam Berner, Kontraktslös – Kristianstads FF

21 februari

Johan Niklasson, IFK Värnamo – Oskarshamns AIK

20 februari

Jacob Stephenson, Värmdö IF – Huddinge IF

19 februari

Zac Lubin, Seattle Sounders (USA) – IFK Luleå

Fredrik Alnäs, IFK Göteborg (ungdom) – Qviding FIF

Sasa Plavsic, Syrianska IF Kerburan – IK Frej Täby

15 februari

William Möllestam, Helsingborgs IF – Kristianstads FF

Yago Baggio, Coritiba FC – AFC United

Alex Santos, Coritiba FC – AFC United

Sebastian Ring, Örebro SK – BK Forward

Filip Vaitsiakhovich, FK Vedrich 97 Rechytsa – AFC United

Jesper Rindmo, Malmö FF (Ungdom) – Lunds BK

14 februari

Mårten Nordbeck, Lunds BK – Landskrona BoIS

Alex Nilsson, Malmö FF – Trelleborgs FF 

Kalle Kayal, Dalkurd FF – Falu FK

Karim Rebai, Dalkurd FF – Slutar

13 februari

Kristoffer Frantzich, Fässbergs IF – IS Halmia

Ken Sema, IF Sylvia – Ljungskile SK

Mattias Pavic, Kalmar FF – Oskarshamns AIK

11 februari

Christoffer Ericson, Hudiksvalls Förenade FF – IK Frej Täby

Ted Helmesjö, BW90 – Lunds BK

10 februari

Dulee Johnson, IK Brage – Kontraktslös

7 februari

Edin Hamidovic, Jönköping Södra – Skövde AIK

Robert Medvegy, Degerfors IF – Västerås SK

Agon Beqiri, FC Trollhättan – Qviding FIF

Josh Wicks, Kontraktslös – AFC United

Ali Sheaib, AFC UnitedVasalunds IF

6 februari

Ben Everson, BI/Bolungarvik – AFC United 

Ahmed Awad, IFK Värnamo – Dalkurd FF

Enis Ahmetovic, Nyköpings BIS – Landskrona BoIS

5 februari 

Peter Rosendahl, FK Mjölner (Norge) – IK Brage

Jamaal Raage, IF Brommapojkarna – Västerås SK (lån)

4 februari

Stefan Lindmark, IK Brage – Dalkurd FF 

Robin Örtendahl, IK Oddevold – IFK Uddevalla

Markus Kellokumpu, DFK Värmbol – IK Brage

Fredrik Andersson, Djurgårdens IF (ungdom) – IK Brage

Joel Nilsson, Mjällby AIK – Kristianstads FF

2 februari

Emil Magnusson, IK Brage – Äppelbo AIK

29 januari

Daniel Garcia Olsson, BK Häcken – IK Oddevold

Patrik Broman, Selånger FK – Skellefteå FF

28 januari

Nicklas Savolainen, Norrby IF – Kontraktslös

Nino Osmanagic, Norrby IF – Ayia Napa FC (Cypern)

Andreas Ljunggren-Eriksson, IK Brage – Västerås SK

25 januari

Oscar Karlsson, Nyköpings BIS – Gefle IF

Dardan Mustafa, Lunds BK – Gefle IF

Mathias Strinäs, Norrby IF – Varbergs BoIS

24 januari

Alvaro del Moral, Kristianstads FF – First Vienna 1894 (Österrike)

Robin Nilsson, Robertsfors IK – Skellefteå FF

Adam Persson, IK Brage – Dalkurd FF

Benjamin Hjertstrand, Falu FK – Dalkurd FF

23 januari

Martin Dohlsten, Utsiktens BK – Slutar

Mikael Erstadius, IK Frej Täby – Slutar

22 januari

Daniel Albano Neves, Utsiktens BK – Assyriska BK

Olivier Karekezi, CA Bizertin – Trelleborgs FF

Marcus Olofsson, Trelleborgs FF – Kontraktslös

Daniel Jovanovic, Trelleborgs FF – Kontraktslös

Linus Olsson, Trelleborgs FF – AB Köpenhamn

Gustav Hellman, Skövde AIK – Lidköpings FK

Rebin Sulaka, Dalkurd FF – Ljungskile SK

21 januari

Luka Mijaljevic, Kontraktslös – Utsiktens BK

Rasmus Iversen, BK Häcken – Qviding FIF

20 januari

Stellan Carlsson, BK Forward – Örgryte IS

17 januari

Luca Gerbino Polo, Valsta Syrianska IK – AFC United 

Rasmus Norén, Öfvre Adolfsbergs FC – Motala AIF 

16 januari

Joakim Edström, Gais – Utsiktens BK (lån)

Hussein Chith, Västra Frölunda IF – Utsiktens BK

15 januari

Peter Nyström, Halmstads BK – IK Oddevold

Emil Karlsson, Örgryte IS – Kontraktslös

Andreas Johansson, Kristianstads FF – FC Linköping City

14 januari

Karlos Touma, Vasalunds IF – Huddinge IF

13 januari

Johan Persson, IK Brage – Klubblös

Erik Ferman, IFK Värnamo – IS Halmia

Felix Sehlström, Utsiktens BK – Assyriska BK

12 januari

David Prochazka, Västra Frölunda IF – Utsiktens BK

10 januari

Tobias Lewicki, IF Limhamn Bunkeflo – Lunds BK

Jonas Desai, Kontraktslös – Skellefteå FF

9 januari

Per Nylander, Assyriska BK – Utsiktens BK

8 januari

Eldin Kozica, IK Frej Täby – Arameiska/Syrianska Botkyrka IF

Johan Sjöberg, GIF Sundsvall – Skellefteå FF

7 januari

Leo Englund, Skellefteå FF – GIF Sundsvall

Anton Agebjörn, Kalmar FF – Oskarshamns AIK

Armin Aganovic, Mjällby AIF – Kristianstads FF (lån)

Kristoffer Näfver, BK Forward – Motala AIF

5 januari

Anton Vilstrup, IF Elfsborg – Skövde AIK

3 januari

Linus Marklund, Morön BK – Skellefteå FF

Robin Wallin, Spårvägens FF – Huddinge IF

2 januari

David Stenman, Torslanda IK – IK Oddevold

Aleksandre Ekobo, Karlslunds IF – BK Forward

Karlos Touma, Vasalunds IF – Kontraktslös

Amir Mamali, Vasalunds IF – Kontraktslös

Robiel Mecconen, Vasalunds IF – Kontraktslös

1 januari

Hampus Jönsson, Kontraktslös – IK Frej Täby

Philip Wiström, Sollentuna FK – IK Frej Täby

31 december

Isaac Shaze, Kontraktslös – Umeå FC

Jens Arrby, BK Forward – Rynninge IK

27 december

Stellan Carlsson, BK Forward – Kontraktslös

Robin Ingvarsson, BK Forward – Kontraktslös

Rikard Johansson, IFK Lane – IK Oddevold 

Jonas Bjurström, Kontraktslös – FC Trollhättan

23 december

Edward Ofere, Trelleborgs FF – FC Vestsjälland

Elmin Kurbegovic, IFK Värnamo – Norrby IF 

Richard Yarsuvat, Örgryte IS – Norrby IF 

Suad Gruda, Umeå FC – Nyköpings BIS

Calle Genberg, IS Halmia – Borstahusens BK

Gabriel Wehling, Utsiktens BK – Slutar

Haris Sijaric, IFK Norrköping – IF Sylvia (lån)

21 december 

Robert Hedman, Carlstad United – IK Brage

20 december

Andreas Wrele, Kristianstads FF – IS Halmia

Rasmus Axelsson, Kontraktslös – IFK Uddevalla

Emil Pedersen, Torns IF – Lunds BK 

Jason Grannum, Trelleborgs FF – Kontraktslös

Lawal Ismail, Vasalunds IF – Degerfors IF

Johan Lundgren, Örgryte IS – GIF Sundsvall

David Bennhage, Ljungskile SK – FC Trollhättan

Anders Mogren, IK Gauthiod – Utsiktens BK

Alexander Pettersson, Jämsjö GoIF – IK Oddevold

19 december

Emil Johansson, Bodens BK – IFK Luleå 

Viktor Ekervik Eriksson, Kvarnsvedens IK – IK Brage

Moha Razek, Ahlafors IF – Qviding FIF

August Wängberg, Kontraktslös – Qviding FIF

Daniel Psag, Qviding FIF – Slutar

18 december

Gustav Sundström, Logan Lightning (Australien) – IK Brage

Aleksandar Sorgic, Kontraktslös – Skellefteå FF

Michael Johnsson, Trelleborgs FF – Kontraktslös

Patrik Åström, Landskrona BoIS – Trelleborgs FF

Njogu Demba-Nyrén, Dalkurd FF – Kontraktslös

Noraollah Amiri, Prespa Birlik – Lunds BK

Fisnik Shala, Trelleborgs FF – IFK Trelleborg

17 december

Jon Stockhaus, Assyriska BK – Utsiktens BK

Johannes Gustafsson, BK Forward – IK Frej Täby

16 december

Patrik Behm-Fransson, GIF Nike – Lunds BK

Johan Hagman, Qviding FIF – Örgryte IS

Joel Riddez, Djurgårdens IF – IK Frej Täby

15 december

Rasmus Fries, Enköpings SK – Västerås SK

13 december

Emanuel Adebayo, Kontraktslös – IK Oddevold

Mathias Karlsson, IK Oddevold – IFK Uddevalla

Daniel Wilhelmsson, Stångenäs AIS – IFK Uddevalla

Oscar Gloveus, IFK Norrköping – IF Sylvia (lån)

Mathias Folkesson, Sollentuna FK – Huddinge IF 

Mathias Liljestrand, Spårvägens FF – Huddinge IF

Christoffer Matwiejw, Arameiska/Syrianska IF – Huddinge IF 

Daniel Ahonen, IFK Luleå – Silkeborg IF

Almir Zeqiri, IF Brommapojkarna (ungdom) – Västerås SK

Johannes Owusu, IF Brommapojkarna (ungdom) – Västerås SK

Brwa Nouri, Dalkurd FF – Östersunds FK

12 december

Vigan Ademi, Snöstorps Nyhem FF – IS Halmia

Sebastian Ohlsson, IFK Göteborg – Örgryte IS 

Tomislav Kolobaric, Höganäs BK – Kristianstads FF

Peter Nilsson, IK Brage – Dalkurd FF

11 december

Dragan Kapcevic, IK Brage – Husqvarna FF

Sargon Abraham, IFK Skövde – Skövde AIK

Johan Ewerlöf, BK Derby – IFK Uddevalla

Linus Hellman, IF Sylvia – Klubblös

Jim Stahre, IFK Vaxholm – Oskarshamns AIK 

Markus Mäkinen, FC Trollhättan – Vänersborgs IF

9 december

Andreas Östling, Västerås SK – Örgryte IS

Adam Johansson, IS Halmia – BK Astrio

6 december

Niclas Rönne, Kristianstads FF – Landskrona BoIS

David Lager, BK Häcken – Skövde AIK

5 december

Andreas Gillström, Sandvikens IF – Nyköpings BIS

4 december

Sasa Sjanic, Vasalunds IF – Gefle IF

3 december

Molgan Vester, IF Sylvia – IFK Norrköping (återvänder efter lån)

Oliver Lönn, IF Sylvia – Klubblös

Riki Cakic, IF Sylvia – Klubblös

David Chamoun, IF Sylvia – Klubblös

Magnus Karlsson, Nyköpings BIS – Slutar

Linus Bolin, Dalkurd FF – IK Brage

Karlos Touma, Vasalunds IF – Klubblös

2 december

Paul Torres, Nyköpings BIS – Landskrona BoIS

Joonas Tamm, Klubblös – Trelleborgs FF

30 november

Jesper Medén, Dalkurd FF – Umeå FC

29 november

Lucas Hägg-Johansson, Kalmar FF – Oskarshamns AIK (lån)

Muhamet Ahmeti, Kristianstads FF – Klubblös

Martin Bäckström, IK Oddevold – Klubblös

28 november

Jesper Hansen, Falkenbergs FF – Trelleborgs FF

27 november

Carl-Fredrik Wachtmeister, Trelleborgs FF – Klubblös

Philipe Andersson-Toth, Trelleborgs FF – Klubblös

26 november

Momodou Jawo, IK Frej Täby – Klubblös

Olov Bergkvist, Umeå FC – Skellefteå FF

Lauri Rönkkö, IFK Luleå – Klubblös

25 november

Henrik Nikkilä, Utsiktens BK – Klubblös

Andreas Palmquist, Utsiktens BK – Slutar

Felix Sehlström, Utsiktens BK – Klubblös

Patrick Wallén, Västerås SK – Syrianska IF

22 november

Mergim Kica, Utsiktens BKQviding FIF

21 november

Anton Hysén, Utsiktens BK – Myrtle Beach Mutiny (USA)

Per Mettävainio, IFK Luleå – Slutar

Armando Ibrakovic, IF Sylvia – Assyriska IF

19 november

William Celsing, Eskilstuna City – IK Frej Täby

Alexander Jansson, Nyköpings BIS – Oxelösunds IK

18 november

Sebastian Ohlsson, Skövde AIK – BK Häcken

Besarion Kodolaev, FC Trollhättan – Klubblös

15 november

Andreas Ljunggren-Eriksson, IK Brage – Klubblös

Anthony Allison, Umeå FC – Klubblös

Filip Sundgren, IK Sleipner – IF Sylvia

Christopher Christensson, Lindsdals IF – Oskarhamns AIK

14 november

Peter Abrahamsson, Örgryte IS – BK Häcken

Ronny Sabo, IS Halmia – Jönköpings Södra IF

Ryan Gilligan, IK BrageDalkurd FF

13 november

Mikael Hedlund, Utsiktens BK – Slutar

Devala Gorrick, IK Frej Täby – Klubblös

Adam Kasa, IK Frej Täby – Djurgårdens IF (återvänder efter lån)

Jesper Andersson, Svarteborgs Dingle IF – IFK Uddevalla 

12 november

Daniel Fernberg, IK Frej – Slutar

Jonas Larsson, Svarteborgs Dingle IF – IFK Uddevalla

11 november

Peter Zweetsloot Isaksson, IK Oddevold – Slutar

10 november

Muhammed Abdulrahman, IF Elfsborg – Motala AIF

8 november

Emil Wiklundh, IK Frej Täby – Slutar

Stefan Ilic´, Lunds BK – Östersunds FK

Jonathan Lundevall, Vasalunds IFIK Frej Täby

7 november

Joakim Blomquist, Klubblös – IK Frej Täby

5 november

Mats Cato Moldskred, IK Brage – Klubblös

4 november

Marko Mihajlovic, IK Brage – Hammarby IF

Greg Rosenthal, Valsta Syrianska – Klubblös

3 november

Filip Andersson, Skövde AIK – Götene IF

2 november

Rasmus Östman, BK Forward – Klubblös

31 oktober

Sonny Karlsson, Utsiktens BK – Klubblös

26 oktober

Tobias Holmgren, Västerås SK – Slutar

Roland Mukiibi, Qviding FIF – BK Häcken

Alexander Jeremejeff, Qviding FIF – BK Häcken

25 oktober

Krister Andersson, Sunnanå SK – Skellefteå FF

21 oktober

Niklas Sandberg, IK Brage – Slutar

9 oktober

Ryan Gilligan, IK Brage – Klubblös

8 oktober

Niklas Thor, IK Frej Täby – IK Sirius

4 oktober

Tobi Joseph, IK Brage – Klubblös

 

Kontraktsförlängningar

7 april

Daniel Svensson, Västerås SK (-)

2 april

Chika Ezeh, Valsta Syrianska IK (-)

22 mars

Mirza Selimovic, Kristianstads FF (2014)

Linus Johansson, Kristianstads FF (2014)

Richard Sandström, Kristianstads FF (2014)

20 mars

Jonathan Häll, Västerås SK (-)

Joakim Häll, Västerås SK (-)

14 mars

Sebastian Hansen, Valsta Syrianska IK (2014)

12 mars

Jonas Käck, IS Halmia (2015)

Hampus Ekström, FC Trollhättan (2014)

26 februari

Josef Daoud, FC Trollhättan 

25 februari

Johan Larsson, Umeå FC (-)

Lamine Nekrouf, Vasalunds IF (2014)

Omar Jawo, AFC United (2014)

20 februari

Oscar Sverrisson, Lunds BK (2014)

Viktor Svensson, Lunds BK (2014)

19 februari

Ricardo Gray, AFC United (2015)

15 februari

William Rodrigues de Freitas, AFC United (2014)

Eberson Silva Pontes, AFC United (2014)

14 februari

Briar Faraj, Norrby IF (2014)

John Östby, Norrby IF (2014)

13 februari

Jesper Carlsson, AFC United (2015)

12 februari

Pierre Jacobsson, Nyköpings BIS (2014)

10 februari

Erido Poli, Huddinge IF (2014)

Chi Stocklassa, Huddinge IF (2014)

7 februari

Jakub Mesanovic, Kristianstads FF (-)

6 februari

Linus Smedjegården, AFC United (2015)

Joakim Alriksson, AFC United (2015)

4 februari

Marcus Gerd, IFK Uddevalla (2014)

Mido AlMouti, IFK Uddevalla (2014)

1 februari

Daniel Axelsson, Västerås SK (-)

31 januari

Alen Krasnici, Norrby IF (-)

29 januari

Hekko Sahara, Norrby IF (-)

Lasse Broman, Norrby IF (-)

Jonathan Erlandsson, IK Oddevold (2014)

26 januari

Mathias Hegeland, IFK Uddevalla (2014)

24 januari

Erik Pärsson, Lunds BK (2014)

Dennis Pettersson, Trelleborgs FF (2014)

21 januari

Ferid Ali, Vasalunds IF (2016)

Alexander Magnusson Glaad, Motala AIF (2014)

20 januari

Renato Rako, Motala AIF (2018)

Ali Jasim, Trelleborgs FF (2014)

16 januari

Malik Faiqi, IFK Luleå (2014)

Daniel Åkervall, IK Brage (-)

14 januari

Simon Mårtensson, Umeå FC (-)

Ludvig Hellman, Nyköpings BIS (2014)

13 januari

Kevin Garcia, IFK Luleå (2014)

11 januari

Fritiof Björkén, Lunds BK (2014)

8 januari

Patrik St Cyr, IK Brage (2014)

7 januari

George Moussally, Vasalunds IF (2014)

Robert Walker, BK Forward (2014)

5 januari

Elon Keymer, Skövde AIK (2014)

4 januari

Marc Axengren, Norrby IF (2015)

3 januari

Adam Larsson, Umeå FC (-)

1 januari

Matias Bulun, BK Forward (2014)

27 december

Pablo Andersson, IK Oddevold (2014)

Johannes Tisell, Utsiktens BK (2014)

24 december

Hampus Bohman, IK Oddevold (2014)

23 december

Mahmoud Eid, Nyköpings BIS (-)

Axel Wibrån, Utsiktens BK (2014)

Matias Ledezma, IK Frej Täby (2015)

Adnan Cirak, IK Frej Täby (2015)

22 december

Fredrik Brändén, IFK Uddevalla (2014)

20 december

Ali Al-Habobi, IFK Uddevalla (2014)

Jonathan Asp, Trelleborgs FF (2014)

Boris Ljevar, Västerås SK (2014)

Robin Schäufele, IFK Luleå (2014)

Kenny Mathisen, BK Forward (2014)

Andreas Johansson, IK Oddevold (2014)

19 december

Fredrik Fjällström Winka, Umeå FC (-)

Tim Fredriksen, Trelleborgs FF (-)

Philip Cascalheira, Trelleborgs FF (-)

Kamal Mostafa, IS Halmia (2014)

Mentor Zhubi, Qviding FIF (-)

Marco Kotilainen, Qviding FIF (-)

Nikola Ladan, Qviding FIF (-)

Rickard Hansson, Qviding FIF (-)

Anders Alö, Qviding FIF (-)

18 december

Andreas Persson, Lunds BK (2014)

Didier Kony, IK Frej Täby (2016)

Per Gulda, IS Halmia (2014)

Daniel Janevski, FC Trollhättan (2014)

Kelechi Omeonu, Kristianstads FF (2014)

Alexander Ekblad, Dalkurd FF (2014)

Alexander Angelin, Utsiktens BK (-)

17 december

Magnus Andersson, Trelleborgs FF (2014)

Robin Andersson, Lunds BK (2014)

Erik Björndahl, BK Forward (2014)

Markus Gustafsson, BK Forward (2014)

16 december

Salif Camara-Jönsson, Lunds BK (2014)

Dago Funes, Nyköpings BIS (2014)

14 december

Peshraw Azizi, Dalkurd FF (-)

13 december

Jesper Svensson, IF Sylvia (2014)

Frank Pettersson, Dalkurd FF (2014)

Peter Magnusson, IK Brage (-)

12 december

George Mourad, Örgryte IS (2015)

Mirza Kalijundzic, Skövde AIK (2014)

Meriton Qoraj, Örgryte IS (2014)

Faramarz Gosheh, Örgryte IS (2014)

Imer Beqiri, IFK Uddevalla (2014)

11 december

David Engelbrektsson, IFK Uddevalla (2014)

Jens Johansson, IF Sylvia (2014)

Martin Herlin, Skövde AIK (2015)

9 december

David Leinar, Örgryte IS (2014)

Fredrik Andersson, Örgryte IS (2014)

6 december

Momma Al-Farhan, Kristianstads FF (2015)

Robin Eliasson, IF Sylvia (2014)

David Lidholm, Skövde AIK (2014)

5 december

Marcus Kemppainen, IF Sylvia (2014)

Pajtim Beka, IFK Uddevalla (2015)

David Johansson, Utsiktens BK (2014)

Jorge Arancibia Fuentes, Umeå FC (-)

Anton Andersson, IFK Luleå (2015)

4 december

Johan Andersson, IF Sylvia (2014)

Mihael Jevtic, Utsiktens BK (2015)

Daniel Forsell, Utsiktens BK (2014)

Joakim Nilsson, Trelleborgs FF (2014)

Marcus Johansson, IF Sylvia (2014)

Ali Jasim, Trelleborgs FF (2014)

3 december

Amar Bukva, BK Forward (2014)

Linus Lamu, BK Forward (2014)

Eric Mattsson Vahlkvist, IF Sylvia (2014)

Gustav Granqvist, IK Oddevold (2015)

Jens Sjöström, Umeå FC (-)

2 december

Allan Borgvardt, IF Sylvia (2014)

1 december

Kasper Ringqvist, IF Sylvia (2014)

Martin Andersson, IF Sylvia (2014)

30 november

Oscar Johansson, Oskarshamns AIK (2014)

29 november

Edon Qeriqi, IFK Uddevalla (2015)

Tobias Mikaelsson, IK Oddevold (2014)

Johan Patriksson, IK Oddevold (2014)

Wilhelm Ingves, IS Halmia (2014)

28 november

Alexander Zetterström, IK Brage (2016)

Dillan Ismail, Umeå FC (-)

Kreshnik Avdyli, Oskarshamns AIK (2014)

27 november

Adam Rosén, Örgryte IS (2014)

Anes Mravac, Trelleborgs FF (2014)

Mergim Berisha, IFK Uddevalla (2014)

Jesper Landberg, IFK Uddevalla (2014)

Jesper Andreasson, IFK Uddevalla (2014)

Fredrik Wennebro, Umeå FC (2014)

Hanna Abraham, Skövde AIK (2014)

26 november

Zoran Jovanovic, Trelleborgs FF (2014)

Emil Larnesjö, Nyköpings BIS (2014)

Lennart Johansson, Nyköpings BIS (2014)

Johan Hedman, Örgryte IS (2014)

25 november

Alen Kasumovic, FC Trollhättan (2014)

Daniel Stanisic, FC Trollhättan (2014)

Daniel Fredriksson, IFK Uddevalla (2014)

Jonathan Larsson, IFK Uddevalla (2014)

22 november

Ibrahim Kallay, IFK Luleå (2015)

20 november

Lars Ramstad, Vasalunds IF (2014)

Tobias Mattson, Trelleborgs FF (2014)

Angelo Vega, IFK Uddevalla (2014)

18 november

Mergim Smakolli, Oskarshamns AIK (2014)

Hampus Savolainen, Oskarshamns AIK (2015)

Jakob Nilsson, BK Forward (2014)

15 november

Martin Gerhardsson, Skövde AIK (2014)

Alfons Keymer, Skövde AIK (2014)

Uthen Chaisamrong, Skövde AIK (2014)

14 november

Jonathan Åkerman, Trelleborgs FF (2014)

13 november

Adam Rosen, Örgryte IS (2014)

Alen Ahmetovic, Nyköpings BIS (2015)

12 november

Magnus Tappert, IFK Luleå (2014)

6 november

Mats Johansson, IFK Uddevalla (2014)

Marko Atanackovic, IK Frej (2015)

5 november

Jesper Johansson, Skövde AIK (2016)

4 november

Robin Thomasson, IS Halmia (2015)

1 november

Tim Johansson, Oskarshamns AIK (2014)

31 oktober

Fredrik Winroth, FC Trollhättan (2014)

Anton Fagerström, Nyköpings BIS (2015)

25 oktober

Joakim Lengyel, Oskarshamns AIK (2014)

23 oktober

Johan Persson, Oskarshamns AIK (2014)

11 oktober

Alexander Brinkmann, Skellefteå FF (2015)