Ännu en omgång av Division 1 är färdigspelad och därmed har vi spelat in ett nytt avsnitt av PoddEttan. Denna vecka spelade vi in podcasten på fina Tidbloms Hotel i Göteborg, gäster i podcasten var Qviding-profilerna Anders Dovblad och Arash Bayat.
Musik: Björns Band – Ett långt år (för hjärtan som slår för hårt)
OBS: Podcasten finner ni även på Itunes, podcaster, soundcloud m.fl.
Häng med i diskussionerna på Twitter:
Ettanfotboll – @ettanfotboll
Jimmy Fors – @jimmyfors
Saman Mahmodi – @samanmah
Eric Persson – @persson_eric
Ettanfotboll vill även belysa SJ och SvFF:s projekt ”Fotbollsföräldrar”
”I Sverige finns fler än 100 000 eldsjälar; ledare, tränare och andra som ägnar sin fritid åt barn- och ungdomsfotbollen. En fotbollsförälder kan vara en person som stöttat, tränat, uppmuntrat, tvättat tröjor eller någon annan som förtjänar uppmärksamhet för sitt engagemang.” – Tommy Söderberg, Ambassadör och fotbollsförälder.
I november uppmärksammar SJ och SvFF elva fotbollsföräldrar i samband med Fotbollsgalan. Känner du någon person som lagt tid, engagemang och hjärta i barn- och ungdomsfotboll?